Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2012. Május 09. 09:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Tilos lesz csekkdíjat kivetni - ma döntenek a telefonadóról

Tilos lesz csekkdíjat kivetni - ma döntenek a telefonadóról

A Magyar Nemzet értesülése szerint tilos lesz a csekkdíj.

Az elfogadott módosító javaslat értelmében nem számíthatnak fel pótdíjat a közműszolgáltatók, ha ügyfelük postai sárga csekken rendezi fogyasztását. Legutóbb a Magyar Telekom tett kísérletet, 142 forintos csekkdíj kivetésére.

A tilalom a törvény szerint kiterjed többek között a víziközmű, a távhő, az elektronikus és hírközlési, valamint villamosenergia és földgázszolgáltatást nyújtó vállalkozásokra.

Ágazati szakértők szerint a csekk rendszer használata nem kerül többe, mint a banki átutalás, de a posta szolgáltatásának igénybevétele, komoly hasznot jelent a kormánynak. Közben ma dönt a kormány a telefonadóról. A lakossági fogyasztók esetén a havi első 10 perc vagy 1 sms/mms küldése után, 2 forint adót vetne ki a kormány. A Magyar Telekom a Vodafone és a Telenor közös közleménye szerint, a magán előfizetéseknél 700, a vállalkozásoknál 2500 forintban maximált teher komoly forgalom és így áfa csökkenéshez vezethet.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll