Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2016. Július 28. 12:30, csütörtök | Sport
Forrás: mti

Tizenkilenc érmet jósolnak Magyarországnak az olimpián

Tizenkilenc érmet jósolnak Magyarországnak az olimpián

Az olimpiai eredmények előrejelzésével foglalkozó honlap az előkelő 11. helyre várja Magyarországot a riói játékok éremtáblázatán, igaz, a jóslatot készítők felkészültségét erősen megkérdőjelezi néhány lehetetlen tipp.

Az Olympic Medals Predictions szerint a magyarok 7 arany-, 5 ezüst-, és 7 bronzéremmel zárják majd a játékokat, ami nem tűnik elképzelhetetlennek, az viszont már annál inkább, hogy az ezüstérmesek között ott lesz kajak egyes 500 méteren az egyébként csak tartalék Kárász Anna, illetve a bronzérmesek sorában a férfi kardcsapat, annak ellenére, hogy a versenyszám nem is szerepel a programban.

A honlap szerint kajak-kenuban a női K-2 500-as és a K-4 500-as egység, illetve a férfi K-2 200-as duó is bajnok lesz magyar részről, mint ahogy Hosszú Katinka 200 és 400 méteres vegyesúszásban. Öttusában az idei világbajnok Kovács Sarolta győzelmét jelzi előre az oldal, mely szerint az Európa-bajnok női vízilabda-válogatott is a dobogó felső fokára állhat majd fel.

Második lesz Kárász mellett a férfi K-4 1000 méteres hajó, illetve a kenu kettesek 1000 méteres is távján is másodikként érnek majd célba a magyarok. Hosszú Katinka az oldal szerint 200 háton szerez ezüstöt, Cseh László pedig 200 pillangón.

A bronzérmesek között veszik számításba - a férfi kardcsapat mellett - párbajtőr egyéniben a vb-címvédő Imre Gézát, az olimpiai címvédő kardozó Szilágyi Áront és Hosszú Katinkát 100 háton, Cseh Lászlót 100 pillangón, Verrasztó Dávidot pedig 400 vegyesen, illetve a férfi vízilabda-válogatottat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Sport

Bundesliga - Harmincötödször bajnok a Bayern München

A címvédő Bayern München 4-2-re legyőzte hazai pályán a VfB Stuttgartot vasárnap délután a német labdarúgó Bundesliga 30. fordulójában, és ezzel megszerezte 35. bajnoki aranyérmét.

2026. Április 20. 09:36, hétfő | Sport

Horváth Andrea gokartversenyző, FIA Elnöki Éremben részesült.

A Nemzetközi Automobil Szövetség egyik legrangosabb nemzeti elismerésében, mint a 2025-ben legtöbb pontot gyűjtő magyar női autóversenyző Horváth Andrea, FIA Elnöki Éremben részesült.

2026. Április 19. 14:00, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB II - Mezőkövesdi győzelmével nagy lépést tett a feljutás felé a Honvéd

A második helyezett Budapest Honvéd 2-1-re győzött közvetlen riválisa, a negyedik Mezőkövesd vendégeként a labdarúgó NB II 26. fordulójának szombat délutáni nyitómérkőzésén.