Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2012. Március 13. 14:07, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Átlagosan 20 százalékuk károsodott

Átlagosan 20 százalékuk károsodott

Átlagosan a rügyek 20 százaléka károsodott az idei kemény fagyban Tokaj-Hegyalján, állapították meg a Tokaji Borvidék Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet kutatói – írja az Észak-Magyarország kedden.

Egyes dűlőkben egyáltalán nem tapasztaltak fagykárt a termelők, míg volt, ahol az arány elérte a 30 százalékot. A termést azonban vélhetően nem befolyásolja a februári nagy hideg – olvasható a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei napilapban.

A cikk megemlíti: a kutatók megítélése szerint Tokaj-Hegyalját nem érte olyan mértékű fagyhatás, ami a metszési módon változtatást indokolna.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll