Hírek
2017. Szeptember 21. 07:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Több ezer napelemet telepítenek a háztartások
A jövő év végéig hozzávetőleg 2500 új háztartási méretű kiserőmű létesülhet az országban, mert most szerelik fel azokat a napelemes rendszereket, amik telepítésére a tavaszi kérelmezési hullám során szereztek engedélyt
- nyilatkozott a csütörtöki Magyar Nemzetnek Kiss Ernő, a Magyar Napelem, Napkollektor szövetség elnöke.
Hozzáfűzte: ez azt jelenti, hogy a következő két év során dinamikusan növekszik majd a napenergia-hasznosító kapacitás, amely tavaly év végén mintegy 165,5 megawattot tett ki.
Elmondása szerint az első negyedévben lezajlott kérelmezési hullámot az indította el, hogy a kormány új díjtételt vezetett be, amely azonban csak a március vége után kiadott engedélyek alapján megépülő egységekre vonatkozik.
Kiss Ernő hangoztatta: ha a kormány támogatni kívánná a napenergia-szektort, akkor adókedvezményeket kellene biztosítania a napelemek telepítőinek.
Jelezte azt is, hogy egy átlagos méretű szolárrendszer árából akár 10 százalékot is megtakaríthat a megrendelő, ha külföldi társaságtól veszi meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
