Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2016. December 22. 09:46, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Több mint 3 tonna lejárt édességet vontak ki a forgalomból

Több mint 3 tonna lejárt édességet vontak ki a forgalomból

Több mint 3 tonna lejárt édességet és édesipari alapanyagot vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) értesítése alapján.

A Nébih csütörtöki tájékoztatása szerint a NAV megkeresésére ellenőrzést tartott egy törökbálinti raktárban, ahova a NAV munkatársai egy 15 tonna édesipari terméket szállító román kamiont kísértek a magyar-román határról.

Az ellenőrzést végzők gyanús körülményeket észleltek, ezért értesítették a Nébihet. A raktárban az előzetes vizsgálat alapján lejárt minőségmegőrzési idejű tételek voltak, valamint megtalálták az előző napi szállítmányt is, így összesen 30 tonna (64 raklap) édességet vizsgáltak át a Nébih szakemberei.

Az eljárás folyamatban van, milliós nagyságrendű bírság várható - írták.

Címkék: édesség, forgalom, lejárt

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!

Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll