Hírek
2018. Október 24. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Több mint 80 filmet mutat be idén a Magyar Speciális Független Filmszemle
Több mint 80 alkotást láthat a közönség szerdán és csütörtökön a budapesti Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtérben megrendezett Magyar Speciális Független Filmszemlén,
amelyen fogyatékkal élők, pszichiátriai és szenvedélybetegek, valamint független filmesek és diákok alkotásai mutatkoznak be.
A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a Filmszemle az egyetlen olyan tematikus filmes rendezvény az országban, amely a fogyatékkal élők életére, gondolataira és érzéseire kívánja ráirányítani a többségi társadalom figyelmét.
A seregszemlére évről évre több alkotást neveznek Magyarországról és határon túlról egyaránt.
A sokszínű versenyprogramban láthatók lesznek a fogyatékkal élő, speciális filmesek által készített alkotások, és a sérültekről készült professzionális alkotók filmjei is.
A szakmai zsűri által legjobbnak ítélt alkotások készítői számára a Magyar Nemzeti Filmalap, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Gyógypedagógia Fejlesztéséért Alapítvány, valamint az ELTE - Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar ajánlott fel értékes díjakat, ezeket az említett intézmények képviselői adják majd át a szemlét záró csütörtöki díjkiosztó gálán.
A rendezvény két napján a közönség a filmek alkotóival személyesen is találkozhat majd.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
