Hírek
2020. Március 18. 06:54, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több száz műtét marad el Debrecenben, Pásztón felfüggesztették az egynapos sebészeti ellátást
Az elkövetkező két hétben több mint 850 tervezett, de halasztható műtétet törölnek a debreceni fekvőbeteg-ellátó intézményekben az új koronavírus-járvány miatt - közölte az egyetem sajtóirodája kedden az MTI-vel.
A pásztói Margit Kórház arról tájékoztatott, hogy felfüggesztették az egynapos sebészeti ellátást.
A Debreceni Egyetem (DE) közlése szerint az egyetem klinikai központjának sebészeti klinikáján 250, az idegsebészeten további 250 műtétet mondtak le, a szívsebészeten 5 műtétet halasztanak el, de a sürgős szívsebészeti műtétek folyamatosak, ez átlagosan napi 2 műtétet jelent.
A Kenézy egyetemi kórházban összesen 345 műtétet, ebből 122 traumatológiai, 86 általános sebészeti, 69 fül-orr-gégészeti, 36 urológiai és 32 nőgyógyászati beavatkozást tolnak későbbi időpontra.
A veszélyhelyzet miatti beavatkozások elhalasztása nem érinti a daganatos betegeket, a transzplantáltakat, az immunhiányos állapotban lévőket, és a hematológiai betegségekben szenvedőket.
Az egyetem tájékoztatása szerint azokat a szakrendeléseket, amelyek a betegek károsítása nélkül bezárhatóak, a betegek érdekében szüneteltetik a veszélyhelyzet elmúltáig. A DE-n összesen 492 szakrendelés működik, ebből 277 a Kenézy egyetemi kórházban, 215 pedig a klinikai központban.
A klinikai központban és a Kenézy kórházban is növelték az intenzív ágyak számát.
A pásztói Margit Kórház főigazgatója arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az intézményben felfüggesztették az egynapos sebészeti ellátást, a szakrendeléseken pedig korlátozásokat vezettek be.
Boczek Tibor közölte: keddtől visszavonásig nem fogadnak területen kívüli beteget a járóbeteg-ellátásban, a magánrendelések pedig szünetelnek.
Több szakrendelésre kizárólag "Sürgős" megjelölésű beutalóval érkezhetnek betegek, ilyen például a belgyógyászat, a laboratórium, a szemészet vagy a tüdőgyógyászat.
Más szakrendeléseken ugyanakkor - a többi között a diabetológia, a neurológia vagy a kardiológia - nincs mód személyes megjelenésre, csak telefonos konzultációra a szakszemélyzettel, illetve a kezelőorvossal, és elektronikus vényfelírásra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
