Hírek
2021. December 08. 19:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Többfelé ónos esőre, illetve havazásra figyelmeztetnek
Ónos eső és havazás miatt is adott ki figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökre.
Az MTI-hez szerdán eljuttatott veszélyjelzés szerint ónos eső lehetősége miatt Veszprém megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki. Ott több órán át tartósan eshet ónos eső. Budapestre, Pest, Baranya, Fejér, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki az ónos eső miatt.
Emellett Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas, Veszprém és Zala megyére a havazás miatt is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Szerda késő este nyugat felől érkezik a csapadékzóna. Az Alpokalján már kezdetben is havazás várható, míg a Dunántúl más részein havas esőre, ónos esőre lehet számítani.
Csütörtökön a hajnali órákra az ónos eső már a Dunántúl középső és keleti felére is kiterjed (döntően átmeneti jelleggel), de kiemelten Veszprém megyében akár 5 milliméternyi csapadék is hullhat a késő délelőtti órákig. A csapadék halmazállapota ezt követően északnyugat felől nagyobb területen havazásba vált át. Az Északnyugat-Dunántúlon 10 centiméternél is több, az Alpokalján akár 20 centiméternyi hó is összegyűlhet.
Azt is megjegyezték, hogy csütörtökre virradó éjszaka zúzmarás ködfoltok képződhetnek.
Csütörtökön napközben a megélénkülő északnyugati szél az Észak-Dunántúlon hordhatja a havat - írta a meteorológiai szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott közleményében a közútkezelő azt kérte, hogy aki a várható ónos esővel és havazással érintett területen közlekedne, még utazás előtt tájékozódjék az aktuális forgalmi helyzetről, az út- és látási viszonyokról a cég Útinform szolgálatának diszpécsereinél, vagy a www.utinform.hu oldalon.
Kiemelték: a Magyar Közút Nonprofit Zrt. illetékes mérnökségei a szükséges előszórási és hóeltakarítási munkákról ütemezetten gondoskodni fognak. Először a gyorsforgalmi hálózaton, majd a főutakon, ezt követően a településeket összekötő mellékutakon, illetve bekötőutakon végeznek síkosságmentesítést, amíg az indokolt, vagy amíg a havazás el nem áll - olvasható közleményükben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld
Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor
Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
