Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2011. December 08. 07:14, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Többlet a novemberi államháztartásban - tartható az éves hiánycél

Többlet a novemberi államháztartásban - tartható az éves hiánycél

Az államháztartás – helyi önkormányzatok nélküli – november végi hiánya 1247 milliárd forintra teljesült, ez a törvényi módosított előirányzatnak a 82,3 százalékát jelenti.

A MOL részvénycsomag vásárlására fordított kiadás egyszeri jellegű, ezért azt az éves összehasonlításban nem célszerű szerepeltetni. Az éves teljesítés vizsgálatakor és az előző évvel való összehasonlíthatóság céljából az elmúlt évben az ez időszakban még nem létező ágazati különadó bevételekkel, valamint a magánnyugdíj-pénztári vagyonelemek értékesítéséből előirányzott, még be nem folyt bevétel időarányos részével korrigált egyenleget használjuk. Ez a korrigált egyenleg az eredeti költségvetési előirányzathoz viszonyítva 123,2 százalék.

Az államháztartás központi alrendszerének november havi többlete 79,9 milliárd forintban teljesült. Ezen belül a központi költségvetés 39,2 milliárd forintos, az elkülönített állami pénzalapok 1,6 milliárd forintos deficittel, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai pedig 120,7 milliárd forintos szufficittel zártak.

2010-ben az államháztartás központi alrendszerének november végi deficitje 1304,8 milliárd forint volt, mely az éves teljesítés 146,7 százaléka. A tavalyi évben az államháztartás központi alrendszerének novemberi hiánya 172,0 milliárd forintot tett ki.

Az államháztartás központi alrendszerének 2011 november havi többletéhez jelentős mértékben hozzájárult, hogy a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapból ebben a hónapban összesen 219,2 milliárd forintos bevétel realizálódott. Ezen túl a többlet elérésében szerepet játszanak a kormány évközi költségvetési stabilitást biztosító intézkedései. Mindezek együttesen biztonságosan tarthatóvá teszik az idei évi költségvetés hiánycélját.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.