Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2019. Október 26. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció

Tűzgyújtási tilalmat rendeltek el többfelé

Tűzgyújtási tilalmat rendeltek el többfelé

Tűzgyújtási tilalmat rendelt el szombattól a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Csongrád és Bács-Kiskun megyében,

mert az elmúlt hetek átlagosnál melegebb és száraz időjárása miatt a két megye erdőterületein az avarréteg kiszáradása miatt tűzveszély alakult ki.

A hivatal pénteki, MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, a tilalom idején tilos tüzet gyújtani a külterületi ingatlanokon fekvő erdőkben és fásításokban, valamint azok 200 méteres körzetében, ideértve a térképen jelölt területeken található tűzrakó helyeket, a vasút és közút menti fásításokat, valamint a parlag- és gazégetést is.

Közlésük szerint jelentősen csökkent az őszi időszakban keletkező avarréteg és az elszáradt lágyszárú növényzet nedvességtartalma, amely miatt jelentősen megnőtt a tűzkockázat. A kiszáradt növényzet az erdőben vagy a mezőgazdasági területeken közvetlen tűzeset forrásává válik. Felhívták a figyelmet, hogy Magyarországon az erdőtüzek 99 százalékát emberi mulasztás okozza, ezért a hivatal fokozott körültekintést kér.

Címkék: tűzgyújtás, tilalom

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.