Városlista
2025. október 16, csütörtök - Gál

Hírek

2019. Április 04. 07:20, csütörtök | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Vádat emeltek egy tajvani nő ellen, mert illetéktelenül behatolt Donald Trump floridai countryklubjába

Vádat emeltek egy tajvani nő ellen, mert illetéktelenül behatolt Donald Trump floridai countryklubjába

Vádat emeltek az Egyesült Államokban egy tajvani útlevéllel rendelkező nő ellen, aki illetéktelenül behatolt Mar-a-Lagóba, Donald Trump amerikai elnök floridai countryklubjába.

Jü Csing-csang ellen lezárt területre történt behatolás, valamint a hatóságok félrevezetése miatt emeltek vádat. A nőt még az elmúlt hétvégén tartóztatták le a Palm Beachen lévő Mar-a-Lago countryklubban, de az incidenst csak szerdán hozták nyilvánosságra.

A rendőrség nem hozott nyilvánosságra részleteket, ezért homályos, hogy a nő valójában kicsoda, és mit akart. Tajvani útlevéllel rendelkezik, de nem tudni, hogy nem kínai állampolgár-e. A Mar-a-Lagónál őt feltartóztató titkosszolgálati munkatársaknak, majd később a nyomozóknak is azt mondta: Sanghajból érkezett Floridába.

A vádemelésről nyilvánosságra került dokumentum szerint Jü Csing-csang a hétvégén rövid időre belépett Mar-a-Lagóba. Azt mondta ugyanis a bejáratokat őrző titkosszolgálatiaknak, hogy az úszómedencéhez megy, mert barátai vannak ott. Már bent, a countryklub területén egy másik titkosszolgálati munkatársnak arról beszélt, hogy az amerikai-kínai kapcsolatokról rendezett ENSZ-tanácskozásra érkezett. Hamar kiderült, hogy ilyen tanácskozásnak a countryklub nem adott helyet, Jü neve pedig nem szerepelt a klubba beengedhető személyek listáján.

Jü Csing-csangot letartóztatták, de akkor már arról beszélt, hogy "egy barátja tanácsára" érkezett Mar-a-Lagóba, mert a Trump-család valamelyik tagjával az amerikai-kínai kereskedelmi kapcsolatokat akarta volna megbeszélni.

A nőnél két útlevelet, négy mobiltelefont, egy laptopot, egy külső merevlemezt és egy számítógépes vírussal fertőzött pendrive-ot találtak. Indítéka egyelőre nem világos, amerikai sajtóhírek szerint azonban hasonló akciókat akkor hajtanak végre, ha számítógépeket akarnak megfertőzni.

Donald Trump ugyan nem tartózkodott Mar-a-Lagóban, de a családtagjai ott voltak. A titkosszolgálat szerint egyetlen családtag sem volt veszélyben.

A washingtoni igazságügyi minisztérium nem kívánta kommentálni az ügyet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld

Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre

Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.

2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld

Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást

Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.