Hírek
2020. Február 19. 13:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Változott munkaerő-kölcsönzéshez való hozzáállás

A gazdasági válság óta sokat változott a munkaerő-kölcsönzéshez való hozzáállás: akkor a munkavállalók a munkaerő-kölcsönzést szükséges rossznak látták, ez mára megváltozott, kifejezetten kedveltebbé vált a terület
– mondta a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének (MMOSZ)elnöke szerdán az M1-en.
Dénes Rajmund Roland hozzátette: ha a kölcsönző cégnek megtetszik egy munkaerő, akkor azt gyakorta saját állományba is átveszik.
A munkaerő-kölcsönzési rendszer elsősorban a hiányszakmákra specializálódik - mondta. A munkaerő-kölcsönzési rendszerben számos lehetőség van, például a leépítéseket át lehet csoportosítani olyan cégekhez, amelyeknél felvétel van - tette hozzá.
Az átcsoportosítás már nem lokális, nemcsak Pest megyére vonatkozik, hanem mobilis munkaerő esetén az egész országra – tudatta Dénes Rajmund Roland.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 16. 07:40, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: jövő év februárjáig sor kerül az első beton öntésére a paksi bővítés kapcsán
2025. Október 16. 07:36, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: nemsokára találkozom Donald Trumppal
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K