Hírek
2011. December 17. 06:40, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Varga: Egy tízmilliárd eurós hitelkeret elég lehet
A kormány előtt fekvő legreálisabb forgatókönyv alapján a parlamenti ciklusból hátralévő két év finanszírozását egy legalább tízmilliárd eurós IMF-hitelkerettel biztosítanák – mondta Varga Mihály a Magyar Nemzetnek.
A lap szombati számában megjelent interjúban a Miniszterelnökséget vezető államtitkár úgy fogalmazott: „egy ilyen hitelkerettel – bármi is történik Európában – finanszírozni tudjuk a külső adósságot”. Hosszabb futamidő esetén viszont 15-20 milliárd euró is elképzelhető – tette hozzá.
Varga Mihály a költségvetés újratervezése kapcsán elmondta: „ha minden kötél szakad”, akkor meg kell majd nézni, hogy mely beruházások vagy fejlesztések halaszthatók, vagy pedig hol van lehetőség lassabb kivitelezésre. Továbbá a minisztériumok költségein is lehet majd faragni év közben.
A Magyar Nemzeti Bankkal való kapcsolatról azt mondta az államtitkár, hogy „a kiegyezés nem jelenti azt, hogy rosszul és felelőtlenül működő struktúrákat változatlan formában hagyunk”. Hozzátette: „akkor volt stabil növekedés, pénzügyi egyensúly a gazdaságban, amikor a jegybank és a kormány között összhang volt. Sajnos nem sok ilyen időszak volt Magyarországon.”
„Jelenleg nincs pénzügyminisztérium, senki nem kért fel senkit. Ennyi erővel arra is válaszolhatnék, hogy kinek szurkolok majd a jövő évi olimpia pingpongdöntőjén. A megtisztelő kérdés egyelőre nem aktuális” – válaszolta arra kérdésre, hogy ha a kormányzati struktúra esetleges átalakítása után újra fölállna a pénzügyminisztérium, elvállalná-e annak vezetését.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
