Hírek
2023. Március 03. 07:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Vasárnaptól visszaesik a hőmérséklet, de addig napos, enyhe idő várható
Pénteken egyre nagyobb területen süt ki a nap, és még szombaton is napos idő várható, 14 Celsius-fokos maximummal. Vasárnap azonban már túlnyomóan felhős idő valószínű, megerősödő széllel és néhol záporral, hózáporral, délután pedig már csak 6 és 11 fok közé melegszik a hőmérséklet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken az összefüggő felhőzet fokozatosan dél felé szorul, este a déli határvidékről is levonul. Az ország északkeleti, északi felében kell számítani a legtöbb napsütésre, de a felhőzet visszaszorulásával máshol is naposra fordul az idő. A borult részeken gyenge eső előfordulhat, délutántól azonban megszűnik a csapadék. Az északnyugati, északi szél csak kevés helyen élénkülhet meg. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 14 fok között várható, a naposabb tájakon lesz melegebb.
Szombaton általában derült vagy gyengén felhős, napos idő várható, a rétegfelhőzet és az éjszakai ködfoltok várhatóan gyorsan feloszlanak. Csapadék nem lesz. Az északnyugati, nyugati szél megélénkül, helyenként megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 4 és plusz 2 fok között alakul, de az északi völgyekben hidegebb lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet 9 és 14 fok között valószínű.
Vasárnap felhős idő valószínű hosszabb-rövidebb napos időszakokkal. Kevés helyen zápor, hózápor, jégdara-zápor előfordulhat. Az északnyugati, nyugati szél többfelé megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet döntően mínusz 2 és plusz 2 fok között várható, de az északi völgyekben hidegebb lesz. Délutánra 6 és 11 fok közé emelkedik a hőmérséklet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
