Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2022. Augusztus 15. 18:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Visszaáll az eredeti menetrend a szobi vonalon

Visszaáll az eredeti menetrend a szobi vonalon

Keddtől visszaáll az eredeti menetrend a szobi vonalon - közölte a MÁV Zrt. hétfőn az MTI-vel.

Nagymaros és Szob között mindkét vágányon közlekedhetnek a személyszállító vonatok, vagyis visszaáll az eredeti menetrend a Budapest-Vác-Szob vonalon augusztus 16-ától - tudatta a cég.

A MÁV közölte: a Technológiai és Ipari Minisztérium kérésének eleget téve, eszközök és szakemberek átcsoportosításával, felgyorsította a helyreállítást.

A Nagymaros és Szob közötti szakasz a június 9-ei esőzés miatt kialakult sár- és kőlavinában rongálódott meg a Dömösi átkelésnél, Nagymaros és Zebegény között.

A biztonságos vasúti közlekedés érdekében a vasúttársaság időszakosan eltávolítja az esőzések során legördülő talajt és sziklákat a támfal mögül a Nagymaros-Zebegény közötti szakaszon. A Szent Mihály-hegynél lévő területet sziklaőr figyeli - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.