Hírek
2019. Március 29. 07:35, péntek |
Belföld
Forrás: mti
"Zöld" gázzá alakítható a megújuló energiaforrásokból származó energia
Magyarország az összes energiafelhasználása több mint egyharmadát földgázból elégíti ki, folynak kísérletek azzal kapcsolatban, hogyan lehetne "zöldíteni" a gázt
- mondta Kaderják Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára az M1 csütörtök esti műsorában.
Innovatív megoldásként említette, hogy a megújuló energiaforrásokból, például a napenergiából nyert, felesleges villamos energiát alakítják át gázzá, és ebben a formában tárolják el addig, amíg szükség nem lesz rá. Magyarországon nagyon jó a gáz-infrastruktúra és sok gáztároló van - tette hozzá.
Kaderják Péter elmondta: a nap- vagy szélenergiából nyert áramra nem mindig van szükség akkor, amikor keletkezett, a tárolás viszont még nem megoldott, ezért jelenthetne megoldást az átalakítás.
Egész Európában fontos kérdés, hogyan tud részt venni a gázipar az energiaszektor üvegházgáz-semlegesítésében - mutatott rá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
